شفیعی فقط پیش‌قرارداد امضا کرده بود/ مشکلات خانوادگی دلیل عدم حضور ملی‌پوش والیبال در فرانسه

به گزارش خبرگزاری فارس، علی شفیعی سرعتی‌زن تیم ملی والیبال ایران در جریان رقابت‌های لیگ ملت‌های با تیم پوتیرز در لیگ فرانسه به توافق رسید و خبر حضورش در این تیم به صورت رسمی اعلام شد. پس از مدتی خبر آمد که وی از حضور در این تیم منصرف شده و قرار است به تیم شهرداری ارومیه برود. لغو قرارداد شفیعی با این باشگاه فرانسوی موجب اعتراض مسئولان پوتیرز شد؛ آنها مدعی شدند که این انتقال از سوی مقامات ایرانی، متوقف شد.

روز گذشته سایت worldofvolley با انتشار این خبر نوشت: «برار رئیس باشگاه پوتیرز به یک روزنامه فرانسوی گفت: یک نامه رسمی از ایران به دست ما رسیده و در آن قید شده که علی شفیعی، بازیکن مدنظر ما به دلیل اعلام وضعیت جنگی نمی‌تواند به فرانسه بیاید.»

این سایت در ادامه به موضوع حمله به ۲ نفتکش در خاورمیانه اشاره کرد و نوشت که همین موضوع باعث شده تا تنش سیاسی بین ایران و آمریکا به حوزه والیبال هم کشیده شود.

مسئولان باشگاه پوتیرز به عقد قرارداد شفیعی با این باشگاه اشاره کردند و گفتند که ما خواهان دریافت غرامت هستیم و موضوع پرونده این بازیکن را پیگیری خواهیم کرد. از طرفی بررسی خواهیم کرد که شفیعی فصل آینده در لیگ ایران بازی خواهد کرد یا به کشور دیگری می‌رود. ما این موضوع را دنبال می‌کنیم، چراکه این اتفاق به ضرر ما شده است، چون شفیعی بازیکن بسیار خوبی است.

مدیر برنامه علی شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اظهارات مسئولان باشگاه فرانسوی گفت: علی شفیعی تنها یک پیش‌قرارداد با باشگاه پوتیرز امضا کرده و حتی به این کشور سفر هم نکرده بود. کارت بازی شفیعی هم صادر نشده و او حق جابجایی داشت. باشگاه فرانسوی هیچ ادعایی نمی‌تواند در این مورد داشته باشد.

وی ادامه داد: اظهارنظر فرانسوی‌ها و دخالت سیاست با ورزش هم کذب محض است. اصلا نامه‌ای با این مضمون به باشگاه فرانسوی ارسال نشده است. علی شفیعی از فدراسیون والیبال خواسته بود تا نامه‌ای به باشگاه پوتیرز ارسال کنند و در آن قید کنند که به دلیل مشکلات خانوادگی نمی‌تواند طولانی مدت از ایران خارج شود. به هر حال کاری که شفیعی انجام داده هیچ مشکل قانونی ندارد؛ ضمن اینکه اصلاً بحث‌های مالی مطرح نبود و او فقط به دلیل برخی مشکلات خانوادگی نتوانست به فرانسه برود.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *