پیوس: پرسپولیس می‌تواند برنده دربی باشد/ سال ۹۸ می‌توانیم ۲ جام بگیریم

فرشاد پیوس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درخصوص اینکه نظرش درباره سال ۹۷ و وضعیت پرسپولیس در این سال چه بود، گفت: به نظر من سال ۹۷ برای پرسپولیس سال خوبی بود و فکر می‌کنم آنها بهتر از قبل شدند. در نیم فصل اول شاید تعداد بازیکنان پرسپولیس کم بود اما به هر حال نتایج تیم مردم را راضی کرد اما در نیم فصل دوم چند بازیکن به پرسپولیس اضافه شدند که متاسفانه با تیم خیلی خوب هماهنگ نشدند. بازیکنانی که به پرسپولیس آ‌مدند همگی از شاخص‌ترین بازیکنان تیم‌های خود بودند اما در پرسپولیس به آن هماهنگی کامل نرسیدند هر چند که در همین وضعیت نتایج پرسپولیس بد نبوده و به نظرم رفته رفته شرایط تیم بهتر هم خواهد شد. 

وی ادامه داد: به نظر من بازیکنان پرسپولیس در تعطیلات به هماهنگی بهتری رسیدند و شرایط بهتری را در بازی‌های بعد از عید خواهند داشت. پرسپولیس از نظر بدنی و جسمانی شرایط بهتری پیدا کرده و می‌بینیم که از نظر روند امتیازگیری هم شرایط بهتر شده است. برانکو مربی خوب و با دانشی است که پرسپولیس با او در ایران و آسیا مقام آورده و کارنامه خوبی در فوتبال ما دارد. فکر می‌کنم پرسپولیس با برانکو بتواند در هفته‌های آخر باز هم قهرمان ایران شود. 

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درخصوص دربی ۸۹ که ۱۰ فروردین ۹۸  برگزار خواهد شد افزود: شرایط دربی با بازی‌های دیگر فرق ندارد و این بازی هم مثل همه بازی‌ها سه امتیاز دارد اما بازی کردن در دربی مرد خودش را می‌خواهد. به قول علی پروین باید بازیکنی در دربی بازی کند که مرد دربی باشد. بازیکنی در دربی باید به میدان برود که خوب درگیر شود و جنگ‌های میانه میدان را ببرد. به نظر من بازیکنان جوان و کم تجربه به درد دربی نمی‌خورند چرا که این بازی بازیکن باتجربه می‌خواهد. در دربی به دلیل حضور تماشاگران و فشاری که روی این بازی است باید بازیکن با تجربه به میدان برود و بازیکن جوان شاید احساسی  باشد؛ البته در نظر بگیرید که تیم استقلال هم خیلی خوب شده و بازیکنانی که به این تیم آمدند روند خوبی داشتند. به نظر من دربی ۸۹ می‌تواند یک بازی فنی، تماشاگر پسند و حتی پرگل باشد اما با همه این شرایط من معتقدم که وضعیت پرسپولیس در این بازی بهتر از استقلال خواهد بود چون که شرایط شاگردان برانکو در جدول از استقلال بهتر است و آنها با روحیه بالاتری به دربی می‌آ‌یند. به نظر من تجربه بازیکنان پرسپولیس به بازیکنان استقلال بخصوص به بازیکنان جدیدش می‌چربد و این یک برگ برنده برای پرسپولیس خواهد بود تا ان‌شاءالله دربی را با برد پشت سر بگذارند. 

پیوس در پاسخ به این سوال که به نظر شما مرد اول دربی چه کسی خواهد بود، تصریح کرد: به نظر من بیرانوند می‌تواند مرد اول دربی باشد چرا که او در بازی‌های بزرگ مقابل تیم‌های بزرگ بازی کرده و تجربه خوبی بدست آورده است. از طرف دیگر سید جلال هم در این بازی قطعا تاثیرگذار است. 

وی درمورد اینکه از نظر شما مرد سال فوتبال ایران در سال ۹۷ چه کسی بود،‌گفت: خیلی پاسخ به این سوال سخت است اما به نظر من باید بین سیدجلال حسینی و علیرضا بیرانوند باید بهترین بازیکن سال انتخاب شود به نظر من سیدجلال هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا شرایط خیلی خوبی داشت و توانست به پرسپولیس کمک زیادی کند. 

پیوس درخصوص اینکه چهار جام پیش روی پرسپولیس در سال ۹۸ قرار دارد و فکر می‌کنید از این چهار جام (لیگ برتر، جام حذفی، سوپرجام و لیگ قهرمانان آسیا) شاگردان برانکو چند جام می‌توانند بدست بیاورند، ادامه داد: کار خیلی سخت است و فکر می‌کنم در همین شرایط اگر بازیکنان پرسپولیس بتوانند از چهار جام موجود دو جام بگیرند کار بزرگی کردند. به نظر من وضعیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا سخت است و از طرفی سه بازی در خارج از خانه داریم و یک بازی در خانه که این مساله کار را برای ما سخت خواهد کرد. با این همه گرفتن دو جام از چهار جام موجود می‌تواند هم ما پیشکسوتان و هم هواداران را خوشحال کند. 

وی تصریح کرد: در سال ۹۸ پرسپولیس بازی‌های سختی دارد و علاوه بر لیگ قهرمانان آسیا بازی با تراکتورسازی و سپاهان در لیگ برتر و جام حذفی کاملا سخت خواهد بود اما امید ما به برانکو و بازیکنان است چرا که آنها به خوبی کار خود را بلد هستند و می‌توانند که بهترین تصمیم را بگیرند. 

انتهای پیام/ا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *