انصراف؛ به خاطر یک مشت دلار؟!

به گزارش خبرگزاری فارس، در حالی که کمتر از یک ماه دیگر کشورمان میزبان مسابقات بین‌المللی وزنه‌برداری جام فجر بعنوان یکی از مراحل گزینشی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و از مدت‌ها قبل با درخواست استان خوزستان مقدمات برگزاری مسابقات به میزبانی اهواز فراهم شده و حتی در تقویم فدراسیون جهانی ثبت شده بود، اما در کمال تعجب مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از انصراف از این میزبانی خبر داد.

افشین حیدری، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان دلیل این موضوع را میزبانی این استان از چند رویداد بین‌المللی در مدت اخیر اعلام کرده است. اینکه چطور مدیرکل ورزش یک استان از رویدادهای ورزشی استان تحت پوشش خبر ندارد که حالا این میزبانی برایشان دردسر شده است، جای تعجب دارد. که به یک باره و در فاصله کوتاهی تا رویداد مهمی مانند جام فجر که اعتبار بین‌المللی وزنه‌برداری و ورزش کشور است، اعلام انصراف می‌کند.

البته حیدری عنوان کرده وزنه‌برداری خوزستان نیازمند امکانات سخت افزاری بیش‌تری است، تا با انصراف از جام فجر نسبت به احیا و کمک به تأمین تجهیزات چندین سالن تمرینی در استان اقدام شود.
البته این اتفاق خوبی است که امیدواریم جامعه عمل بپوشد، اما موضوع زمانی جالب می‌شود که بعد از برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی در اندیمشک، درخواست میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی به فدراسیون کشتی داده می‌شود، تورنمنتی که تنها تأمین جایزه نقدی آن نیازمند ۱۰۰ هزار دلار پول نقد است، به‌غیر از هزینه‌های اسکان و میزبانی از تیم‌های شرکت کننده.
باتوجه به شرایط کشتی در استان خوزستان بعنوان یکی از پایگاه‌های کشتی فرنگی آیا بهتر نیست این پول نیز صرف ساختن و تجهیز خانه کشتی استان و شهرهایی مانند اندیمشک به عنوان پایگاه کشتی فرنگی شود؟

به گزارش خبرگزاری فارس، پیکارهای وزنه برداری جام فجر از چهارم تا دوازدهم اسفندماه با حضور وزنه‌برداران داخلی و خارجی در تالار ایرانیان مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *