احمدی: به فوتبال حسادت نمی‌کنیم اما منبع درآمدی نداریم/ ۴۰۰هزار تومان هزینه رفت‌وآمدمان هم نمی‌شود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پرداخت پاداش یک میلیون دلاری وزارت ورزش به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعتراضات زیادی را از سوی ورزشکاران مدال‌آور رشته‌های مختلف در پی داشت که پریسا احمدی ملی‌پوش برنزی روئینگ بانوان ایران یکی از این ورزشکاران است. 

وی در گفت‌وگو با فارس در این خصوص صحبت‌هایی مطرح کرد که در زیر می‌خوانید: 

فارس: بعد از بازی‌های آسیایی اردوهای شما تعطیل شده است اما با مشخص شدن کادر فنی اردوها آغاز می‌شود. 

بله؛ ما ۶ ماه اردو نداشته‌ایم و البته در این مدت خودمان تمرین کردیم قرار است از چند روز دیگر اردوها شروع شود. 

فارس: روئینگ ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ فقط یک سهمیه توسط مهسا جاور کسب کرد فکر می‌کنید در این دوره تعداد المپیکی‌های ایران بیشتر شود؟

من امیدوارم و ما تلاش می‌کنیم بیشتر از یک سهمیه کسب کنیم. تمریناتمان را خوب دنبال خواهیم کرد تا بتوانیم در مسابقات جهانی این سهمیه را بگیریم.

فارس: البته با توجه به نتایجی که بانوان روئینگ سوار در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ داشتند این امیدواری برای کسب سهمیه بیشتر شده است…

ما در بازی‌های آسیایی با اختلاف یک ثانیه سوم شدیم و مدال برنز را گرفتیم تا مسافت ۱۸۰۰ متر اول بودیم اما به خاطر موجی که ایجاد شد پارویمان گیر کرد. چین و کره که قهرمانان جهان هستند با ما در یک خط قرار گرفتند به صورتی که تیم‌های اول تا سوم مشخص نبودند. ما با چین یک ثانیه و با کره صدم ثانیه اختلاف داشتیم. با این دید می‌توانیم سهمیه المپیک بگیریم به شرطی که از ما حمایت کنند. ما تلاشمان را برای کسب سهمیه المپیک توکیو به کار می‌گیریم اما مسئولان هم به ما باید نگاه ویژه داشته باشند چون حقوق‌هایی که می‌گیریم هزینه رفت و آمدمان هم نمی‌شود. 

فارس: حقوق‌تان ماهیانه چقدر است؟ 

ماهی ۴۰۰ هزار تومان می‌گیریم به شرطی که در اردو باشیم یعنی الان که ۶ ماه است اردو نداریم حقوقی هم نمی‌گیریم. این ۴۰۰ هزار تومان هزینه رفت و آمد ما هم نمی‌شود. از طرفی قیمت مکمل‌‌ها هم افزایش داشته است. با توجه به اینکه باید همیشه در اردو باشیم نمی‌توانیم جای دیگری کار کنیم چون در روز سه وعده تمرین داریم و ۵۰ کیلومتر پارو می‌زنیم. مشکل دیگر من نداشتن لیگ است به همین دلیل منبع درآمدی نداریم.

فارس: پس این دلایل باعث شد تا شما عکسی را منتشر کرده و از پاداش به بازیکنان تیم ملی فوتبال اعتراض کنید؟ 

بازیکنان تیم ملی فوتبال حق دارند آنها هم زحمت کشیدند اما ما هم زحمت می‌کشیم. من حسادت نمی‌کنم ما به خاطر ایران و مردم کشورمان تلاش می‌کنیم. برای بالا بردن پرچم ایران پشت سدها تمرین می‌کنیم. از همه چیز و از خانواده‌هایمان ماه‌ها دور هستیم اما حقوق ما کم است. جایزه ما را هم نصف می‌کنند چون قایق ما دونفره است می‌گویند رشته ما تیمی است اما رشته‌های تیمی به فوتبال، فوتسال،‌والیبال،‌هندبال و بسکتبال می‌گویند آنها تیمی هستند نه ما که تا آخرین لحظه تک نفره تمرین می‌‌کنیم. روئینگ رشته سختی است ما استعدادهای زیادی داریم که می‌توانند در مسابقات جهانی سهمیه بگیرند. مسئولان هوای ما را داشته باشند و بیشتر به رشته ما نگاه کنند. 

فارس: به شما چقدر قرار است پاداش دهند؟

ما در بازی‌های آسیایی برنز گرفتیم که برای رشته‌های تیمی ۴۰ سکه در نظر گرفته‌اند. چون قایق ما ۲ نفره بود، این تعداد نصف می‌شود.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *