جعفری: دستمزد ۲ میلیون تومانی برای داوران در لیگ برتر منصفانه است

نادر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد دستمزد ۹۱۰ هزار تومانی داوران در لیگ برتر اظهار داشت: دستمزد داوران افزایش ناچیزی داشته اما این افزایش به هیچ عنوان قابل مقایسه با دستمزد مربیان و بازیکنان در لیگ برتر نیست.

وی افزود: وقتی دو تیم بازیکنان میلیاردی دارند قضاوت داور با دستمزد ۹۰۰ هزار تومانی منصفانه به نظر نمی‌رسد.

کارشناس داوری فوتبال در مورد اینکه به نظر او حداقل دستمزد منصفانه برای داوران در لیگ برتر چقدر است، گفت: داوران ما شغل و حرفه اصلی‌شان داوری نیست یکی معلم است، یکی پزشک، دیگری نظامی که همین مسئله کار آنها را برای قضاوت سخت‌تر می‌کند. رفت‌وآمد در شهرها برای قضاوت بازی‌ها آنها را با مشکلاتی در شغل خود مواجه می‌کند مشکلاتی مانند مرخصی و… از سوی دیگر دستمزد آنها واقعاً پایین است به نظر من حداقل دستمزد ۲ میلیون تومانی برای هر مسابقه در لیگ برتر می‌تواند دستمزد منصفانه برای داوران در این فصل باشد.

جعفری با اشاره به بحث سفر زمینی داوران گفت: عنوان شده بود که داوران لیگ برتری برای کم شدن هزینه‌ها بهتر است که مسافرت‌های ریلی و زمینی داشته باشند این مسئله می‌تواند بر عملکرد داوران در زمین تأثیرگذار باشد زیرا فیفا مدام می‌خواهد آرامش را به داوران بدهد تا آنها اشتباهات کمتری در میدان داشته باشند. انتخاب کمک داور ویدیویی در جام جهانی بر همین اساس بود. بنابراین هزینه برای داوران در فوتبال به سود همه است زیرا با یک سوت اشتباه ممکن است تیمی متحمل هزینه‌های فراوان مالی شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *