دوشنبه سرنوشت‌ برای فدراسیون‌ها/ ریکروی‌ها ناامید شدند، کانوپولو امیدوار

به گزارش خبرگزاری فارس، ستاد عالی بازی‌های آسیایی با ریاست مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و با حضور معاونان این وزارتخانه و همین طور مسئولان کمیته ملی المپیک در هفته‌های مختلف تشکیل جلسه داد.

در این جلسات روسای فدراسیون‌ها حضور پیدا کردند و برنامه‌ها و اهداف‌شان برای بازی‌های آسیایی اندونزی مورد بررسی قرار گرفت. لیست ابتدایی نیز از حضور تعداد ورزشکاران اعزامی و رشته‌های شرکت‌کننده از سوی ایران به کمیته برگزاری بازی‌ها ارسال شد اما به دنبال اعتراض برخی از فدراسیون‌ها مبنی بر اضافه شدن تعداد ورزشکاران‌شان، وزارت ورزش اعلام کرد به برخی از فدراسیون‌هایی که مسابقات آسیایی یا جهانی دارند فرصت داده می‌شود تا شانس خود را برای اعزام به بازی‌های آسیایی امتحان کنند.

براین اساس به ۱۰ فدراسیون فرصت داده شده تا بعد از نتایج‌شان در مسابقات برون‌مرزی درباره افزایش تعداد نفرات اعزامی‌شان به بازی‌های آسیایی تصمیم‌گیری شود. دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌هایی بود که به تعداد نفرات آنها اضافه شد و تیراندازی با کمان که به تک‌سهمیه خود در ریکرو بانوان اعتراض داشت، هنوز برای اضافه شدن نفراتش راه به جایی نبرده و با توجه به نتایجی که ملی‌پوشان این رشته در مسابقات کاپ جهانی داشتند، اضافه شدن نفر اضافی بعید به نظر می‌رسد.

ژیمناستیک نیز به تعداد سهمیه های خود معترض بود و درگاهی رئیس این فدراسیون نیز جلسه ای با صالحی امیری در این زمینه برگزار کرد که به نظر خروجی آن مثبت بوده. 

بوکس، شمشیربازی بانوان، سامبو و قایقرانی از جمله رشته‌هایی هستند که امیدوارند سهمیه‌شان در بازی‌های آسیایی اضافه شود. در قایقرانی و در رشته کانوپولو نیز با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد از سوی فدراسیون قایقرانی ایران هماهنگی لازم برای حضور این رشته در بازی‌های آسیایی صورت گرفته و اسامی بازیکنان دختر و پسر به کمیته برگزاری بازی‌ها ارسال شده است. فدراسیون قایقرانی ایران منتظر دعوت‌نامه است تا در نهایت با نظر کمیته تکلیفش برای اعزام این رشته قطعی شود.

کانوپولو در بازی‌های آسیایی به صورت آزمایشی برگزار می‌شود و مدال این رشته برای کشورها محاسبه نخواهد شد.

اعضای ستاد بازی‌های آسیایی قبل از تعطیلات با برخی از فدراسیون‌ها جلسه داشتند و قرار است در نشست روز دوشنبه تصمیم قطعی درباره کاروان گرفته شود.

۳۰ ژوئن (۹ تیر) آخرین فرصتی است که کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی به کشورهای شرکت‌کننده داده تا اسامی قطعی کاروان خود را اعلام کنند.

هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی روزهای ۱۸ آگوست تا ۲ سپتامبر به میزبانی جاکارتا و پالمبانگ برگزار می‌شود. ایران حدود ۳۷۰ ورزشکار در بازی‌های آسیایی خواهد داشت.

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *