عبدالله نژاد:دستاوردهای مدنظر برای این اردوی تیم امید محقق شد/ فقط بازیکنان نباید پیشرفت کنند

منوچهر عبدالله‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اتمام اولین اردوی تیم امید، گفت: ۳۵ نفر از بازیکنان رده‌های سنی نوجوانان و جوانان که به شرایط سنی امید رسیدند  به همراه تعدادی بازیکن پایه در این اردو حضور یافتند. سطح این نفرات بسیار نزدیک به هم بود و رقابت خوبی در این اردو داشتند. دستاوردهایی که هدف از دعوت این نفرات به اردوی تیم امید بود تحقق پیدا کرد و مسئول فنی تیم امید از این بابت رضایت داشت. زلاتکو کرانچار اعتقاد دارد که بازیکنانی که دارای استعداد هستند باید حفظ شوند  و همه در آرشیوی مشخص مورد ارزیابی و آنالیز قرار بگیرند.

وی در ارتباط با حضور مربیان فعال در رده سنی پایه در اردوی اخیر تیم امید، عنوان کرد: حمید استیلی مدیر تیم امید کار بسیار خوبی انجام داد و مربیان فعال در رده پایه را به این اردو دعوت کرد. ۸-۷ بازیکن حاضر در این اردو در پرسپولیس و نفت شاگرد من بودند و خیلی از بازیکنان هم شاگردان مربیان دیگر حاضر در این اردو بودند. ما به عنوان نمایندگان مربیان پایه در این اردو حضور پیدا کردیم و این اتفاق می‌تواند به ایجاد انگیزه در بین مربیان پایه کمک کند. این قدم بسیار مثبتی بود، با توجه به شناختی که این مربیان از بازیکنان فعال در این رده سنی داشتند، توانستند مشاوره خوبی به کرانچار بدهند.

سرمربی تیم‌ امیدهای پرسپولیس در ادامه یادآور شد:‌ افرادی که در گرما و سرما و در زمین‌های غیراستاندارد همواره برای پرورش بازیکنان رده سنی پایه تلاش می‌کنند عملکردشان دیده شد و این مسئله نشان می‌دهد تیم امید برنامه دارد. عمده مخاطب تیم امید بازیکنان پایه هستند و باید فعالان در این عرصه هم اگر کمکی از دستشان برمی‌آید انجام دهند. قرار نیست که همیشه بازیکنان پیشرفت کنند و باید این اتفاق برای مربیان هم بیفتد. دو یا چند سال قبل بازیکنانی مثل میلاد ذکی‌پور، مجتبی حقدوست، فرشاد احمدزاده، روزبه چشمی و… که با ما کار می‌کردند حالا پیشرفت کرده‌اند و بالا رفته‌اند و قرار نیست ما همیشه پایین بمانیم. باید مربیان رده سنی پایه هم دیده شوند، من، حنیفی و اللهیاری نماینده ۱۰۰ الی ۱۲۰ مربی که در رده پایه کار می‌کنند در تمرینات تیم امید بودیم.

عبدالله‌نژاد در پاسخ به این سؤال که اگر قرار است حضور مربیان پایه در تمرینات تیم امید تداوم داشته باشد، خاطرنشان کرد: از ما دعوت شد که به تمرینات بیاییم و ما وظیفه داشتیم این کار را انجام دهیم و روز گذشته هم با اتمام اردو خداحافظی کردیم و از این پس در مورد ادامه همکاری تصمیم با عزیزان است. در سال‌های قبل رسم بر این نوع همکاری نبود، اما از به وجود آوردن این زمین و حرکت مثبتی که صورت گرفت تشکر می‌کنم. باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه تصمیمی در ارتباط با کادر فنی گرفته می‌شود.

وی در رابطه با اینکه تیم امید ایران پتانسیل صعود به المپیک را دارد، گفت: اگر جوانان ما با استعداد نبودند الان آماده حضور در جام جهانی نمی‌شدیم. جوانان ما در حال رسیدن به عنوان آقای گلی در لیگ‌های اروپایی هستند. علیرضا جهانبخشی که آقای گل هلند شد، چند سال قبل مقابل تیم ما در رده سنی پایه بازی کرد. ما الان این تفکر را داریم که در جام جهانی از گروه‌مان صعود کنیم. این نشان می‌دهد که فوتبالیست‌های ایرانی پتانسیل بالایی دارند. برای صعود به المپیک نیاز به برنامه بلندمدت و تلاش همه ارکان ورزش و جامعه داریم. باید دلایل عدم توفیق فوتبال ایران در راستای صعود به المپیک طی حدود نیم قرن گذشته ارزیابی شود. ما هم در دوره‌های مختلف ستاره‌های زیادی داشتیم اما در نتیجه ناکام بودیم. باید این علل شناسایی شود و هر کسی که دلش می‌سوزد به بهترین شکل کمک کند، شک نکنید در این مملکت استعداد کم نداریم اما باید راهکار درست را پیدا کنیم. خیلی از اوقات ما دیدیم تیم‌های امید به اردو می‌روند اما ۱۲-۱۱ بازیکن به دلیل مشکل خروجی، عدم همکاری باشگاه‌ها و… تیم را همراهی نمی‌کنند. اگر این مشکلات حل شود، با حضور افرادی مثل زلاتکو کرانچار و حمید استیلی که در این اردو پابه‌پای اعضای تیم کار را دنبال می‌کرد، می‌توانیم به موفقیت برسیم.

انتهای پیام/ا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *