خالوندی: تبعیض‌هایی بین ورزشکاران کمیته ملی المپیک و ورزشکاران کمیته ملی پارالمپیک وجود دارد

محمد خالوندی عضو تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولین کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، گفت: مجمع عمومی فدراسیون جانبازان و معلولان چند روز پیش برگزار شد. مجمع بسیار خوبی بود و۳ نماینده ورزشکاران در آن مجمع حضور داشتند. بنده،خانم نعمتی و آقای بیگی حضور داشتیم. در این مجمع هزینه‌هایی که در فدراسیون شده است بررسی و برای من که یک ورزشکار هستم شفاف‌سازی شد که فدراسیون چقدر برای ما ورزشکاران زحمت می‌کشد و فدراسیون با حداقل بودجه‌ای که در اختیار دارد می‌تواند بچه‌ها را به مسابقات برون‌مرزی اعزام کند و نتایج خیلی خوبی کسب کنند. البته امیدوار هستم وزارت ورزش نگاه بهتری نسبت به این قشر از جامعه داشته باشد چون تعدادی مدال‌های جانبازان و معلولان در پارالمپیک از تعداد مدال‌هایی ورزشکاران ما در المپیک بسیار بیشتر است و بچه‌های جانبازان و معلولان با این شرایط جسمی و حرکتی افتخارات زیادی را برای کشورمان کسب می‌کنند.

وی در ادامه افزود: یکسری تبعیض‌هایی بین ورزشکاران کمیته ملی المپیک و ورزشکاران کمیته ملی پارالمپیک وجود دارد، بحث حقوق‌هایمان است حقوق‌هایی که از صندوق حمایت از قهرمانان به ما پرداخت می‌شود. انشاالله با کمک وزارت ورزش و نمایندگان ورزش این تبعیض‌ها حل شود و بچه‌های پارالمپیک بتوانند به آن جایگاهی که حقشان است برسند. البته این را هم باید بگویم که جوایز ما در مسابقات المپیک و پارالمپیک یکسان شده است، انشاالله حقوق‌هایمان هم یکسان شود تا بچه‌ها بهره بیشتری ببرند.

خالوندی در خصوص وضعیت خودش و تمریناتش اذعان داشت: من تمرینات خوبی را در استان خرم‌آباد پیش دکتر بهرامی پیگیری می‌کنم و برای بازی‌های آسیایی اندونزی آماده می‌شویم. البته متأسفانه برگزار کننده مسابقات بازی‌های آسیایی جاکارتا در رشته‌هایی که خودش ورزشکار ندارد کلاس‌ها را با هم ادغام کرده است که هم راحت‌تر مسابقات را تمام کند و هم راحت‌تر مدال بگیرند و در کلاس‌هایی که خودش ورزشکار دارد راحت‌تر بتواند به مدال برسد. با این قانونی که آنها وضع کرده‌اند بیشتر ایرانی‌ها باید با خودشان مسابقه دهند. شاید بتوانم با قاطعیت بگویم که ۵ یا ۶ مدال طلای ما در این مسابقات به ۲ یا ۳ مدال ختم می‌شود. مثلاً کلاس من با کلاس چند نفر از ملی‌پوشانمان ادغام شده است ولی باز هم ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم بهترین مدال‌ها را کسب کنیم البته وزارت ورزش باید در این خصوص رایزنی‌های لازم را انجام دهد.

عضو تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولین کشورمان در خصوص رکوردزنی خودش در بازی‌هایی آسیایی تأکید کرد: حتماً در فکر رکوردزنی هستم، هم من و هم دوستان خوبم قصد شکستن رکورد جهان را داریم ولی با این شرایط که کلاس‌ها با هم ادغام شده‌اند کار خیلی سخت شده است و اگر در جاکارتا نتوانیم رکوردشکنی کنیم در المپیک ۲۰۲۰ توکیو قطعاً رکورد جهان را جابجا خواهیم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: المپیک ۲۰۲۰ توکیو شاید آخرین پارالمپیک من باشد و امیدوارم که بتوانم در آنجا خوش‌رنگ‌ترین مدال را کسب کنم و رکوردزنی کنم.

انتهای پیام/ک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *