پیروزی شیرین بلندقامتان کشورمان در دمای منفی ۱۴ / صدرنشین مقابل ایران زانو زد

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از قزاقستان، دیدار ایران و قزاقستان در پنجره دوم انتخابی جام جهانی بسکتبال از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ساریارکا ولودروم شهر آستانه آغاز شد.

ایران در این مسابقه با ترکیب مشایخی، جمشیدی، نیکخواه بهرامی، کاظمی و حدادی وارد میدان شدند. حدود دو دقیقه ابتدایی کوارتر اول دو تیم در امتیاز آوری تا موفق بودند و نخستین امتیاز را قزاق ها کسب کردند، اما محمد جمشیدی سه امتیازی زد و ایران را پیش انداخت.
نفوذ های صمد که پس از دو سال به تیم ملی بازگشته بود بی اثر بود و به نوعی سبد قزاق ها با ایران مشکل داشت و توپ ها به گل تبدیل نمی شد.
قزاق ها ۱۳ بر ۸ هم پیش افتادند، اما در اواخر کواتر فول گل مشایخی و امتیازهای ارسلان باعث شد ایران ۱۶ بر ۱۵ به برتری برسد.
کوارتر دوم را بازیکنان ایران بهتر آغاز کردند و ارسلان کاظمی بهترین بازیکن ایران در این کوارتز بود و اسلم دانک فوق العاده او روحیه مضاعفی به ملی پوشان داد.
در ادامه اختلاف به سود ایران بیشتر شد و ۳۲ بر ۲۲ به پایان رسید.
کوارتر سوم را قزاق ها با امتیاز آغاز کردند و در همان ابتدا اختلاف را به حداقل رساندند، اما دو توپ ربایی پیاپی بازیکنان ایران اختلاف را باز هم بیشتر کرد.
در یم دقیقه پایانی حدادی جای خود را به حسن زاده داد تا پس از. ۱۹ دقیقه تعویض شود.
نیکتاش هم برای اولین بار در. این بازی به جای ارسلان وارد میدان شد تا در نهایت ۱۵بر ۱۴ و در مجموع ۴۷ بر ۳۶ به سود ایران خاتمه پیدا کند.
کوارتر چهارم را ایران طوفانی آغاز کرد و قزاق ها هم توانی برای رویارویی نداشتند و اختلاف هر لحظه بیشتر می شد.
۳ دقیقه مانده بود که پس از ۵ امتیاز پیاپی قزاق ها، شاهین طبع درخواست وقت استراحت کرد.
در ادامه بازی کامل در اختیار ایران بود و در پایان هم با نتیجه ۷۵ بر ۵۴ به سود بلندقامتان کشورمان به پایان رسید.
ایران یکشنبه هفته آینده در تهران مقابل عراق به میدان خواهد رفت.
انتهای پیام/ر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *