افتخاری: لیست شفاهی شفر را قبول نکردم/ مهاجم مدنظر ما جامائیکایی نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، «سیدرضا افتخاری» بعد از پایان نشست مدیران باشگاه‌ها در فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حرف حساب ما این است، سال گذشته ما ضرر کردیم که در کشور بی طرف بازی کردیم. هواداران تیم ما دوست دارند بازی‌های تیمشان را ببیند. شاید یکی از دلایل ضعیف نتیجه گرفتن ما این بود. امسال نمی‌خواهیم حق و حقوق ما پایمال شود. ما خواستیم که فدراسیون به AFC بگوید حق و حقوق و قانون را رعایت کند. اگر آنها قانون را رعایت نکنند شاید نتوانند موضوع را جمع کنند. ما با آمریکا مشکل داریم ولی تیم کشتی آنها دیروز به تهران آمدند و فکر می‌کنم بحث عربستانی‌ها بهانه است. اگر آنها قبول نکنند ما باید کاری جدی‌تر کنیم.

* مسائل سیاسی را نباید در ورزش دخالت بدهند

وی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید لابی عربستانی‌ها از ما قوی‌تر است، گفت: من این موضوع را قبول ندارم. آنها کار خود را انجم می‌دهند ما هم کار خودمان را انجام می‌دهیم، مردم کشورهای دیگر ما را دوست دارند و اگر غیر از این بود در جلسه هیات رئیسه گذشته نمایندگان کشورهای دیگر به ما رای نمی‌دادند. مسائل سیاسی را نباید در ورزش دخالت بدهند و باید مقابل این موضوع ایستاد. 

* وکلای فدراسیون باید به دادگاه CAS مراجعه کنند

افتخاری درخصوص اینکه چند درصد به این موضوع امیدوار هستید که این مشکلات حل شود، گفت: امیدواری ما کم نیست ولی باید این را هم بگویم که باید کار کنیم،‌ما در جلسه امروز این صحبت را مطرح کردیم که وکلای فدراسیون به دادگاه CAS مراجعه کنند، آنها باید فشار بیاورند و اگر نمایندگان عربستان سال گذشته هزینه تیم‌های ما را پرداخت می‌کردند امسال دوباره چنین درخواستی نمی‌دادند که بازی‌ها در کشور ثالث برگزار شود. 

* لیست مازاد شفاهی شفر را قبول نکردم

مدیرعامل باشگاه استقلال درخصوص لیست خروج و اینکه گفته می‌شود بیت سعید، کریمی و شهباززاده در این لیست هستند  گفت: قرار است شفر امشب لیست مازاد را به من بدهد؛ البته در صحبت‌های شفاهی او اسامی مازاد را به من اعلام کرده ولی من قبول نکردم. چون به او گفتم باید کتبا اسامی را به من بدهی. چون در هر صورت ما باید با بازیکنی که شفر نمی‌خواهد مذاکره کرده و با باشگاه‌های خواهان آن‌ها صحبت کنیم.

* مهاجم مدنظر ما جامائیکایی نیست

افتخاری درخصوص اینکه آیا قرار است مهاجم جامایکایی به استقلال اضافه شود، گفت: تمام تلاش ما این است که بازیکن ایرانی بگیریم اما چون قرار است به مسابقات آسیایی برویم نمی‌توانیم با تیمی ضعیف پا به مسابقات بگذاریم ولی مهاجم مدنظر ما جامائیکایی نیست. 

* شفر مامور مذاکره با بازیکنان نیست

وی درخصوص اینکه ظاهرا شفر قرار بود با یک بازیکن خارجی مذاکره کند گفت: او مامور مذاکره با بازیکنان نیست و او می‌تواند فقط بازیکن مدنظرش را به ما معرفی کند. بالاخره ما هم کارمان را بلدیم. 

* با کادر فنی قبلی تسویه کردیم

وی درخصوص مطالبات کادر فنی گذشته گفت: هرچه بوده به آنها پرداخت شده البته چون آنها استعفا کردند تا همان روز به آنها پول داده‌ایم ولی ممکن است تعدادی از آنها قراردادشان پایین باشد که در فرصت مناسب ارقامی به آنها پرداخت می‌شود. 

* موضوع شجاعیان این هفته حل می‌شود

افتخاری با تاکید بر اینکه شخصی به نام لطفی به عنوان معاونت حقوقی باشگاه مشغول فعالیت است گفت: با یک اسپانسر توافق کردیم اما هنوز تیمی به ما تزریق نشده و به محض تزریق پول آن را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهیم. موضوع شجاعیان هم تا این هفته حل می‌شود. 

* به خاطر بازیکنان دانشجو به اردو نرفتیم

وی درخصوص دلایل لغو اردوی استقلال گفت: ما تعدادی بازیکن دانشجو و سرباز داریم ضمن آنکه تعدادی از بازیکنان هم بدهی مالیاتی دارند به همین دلیل اردویی برگزار نکردیم. ضمن آنکه تعطیلات اجازه نداد برای حل مشکل بازیکنان اقدام کنیم. 

* رحمتی از استقلال جدا نمی‌شود

افتخاری درخصوص اینکه آیا قرار است رحمتی به سپاهان برود،‌گفت: این بازیکن در لیست خروج ما قرار ندارد و همانطور که گفتم اگر بازیکنی قرار باشد از جمع ما جدا شود با نظر شفر خواهد بود. البته امشب لیست خروجی را روی سایت باشگاه قرار نمی‌دهیم چون اگر اجازه بدهید می‌خوام امشب راحت بخوابم. 

* چند روز دیگر تیم در نوبنیاد تمرین می‌کند

وی در پایان درخصوص آخرین وضعیت ورزشگاه نوبنیاد گفت: کار توافق ما با آنها تقریبا تمام شده ولی فکر نمی‌کنم طی چند روز آتی بتوانیم به ورشگاه نوبنیاد برویم اگر مشکلی وجود نداشته باشد تا ۳-۲ روز آینده این مشکل حل می‌شود. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *