برانکو: ذوب‌آهن را نبریم پیروزی مقابل پارس ارزشی ندارد/ استیل کار قلعه‌نویی با گل‌محمدی فرق دارد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری قبل از دیدار مقابل ذوب‌آهن در هفته چهاردهم لیگ برتر گفت: امروز نشست خبری خلوت است و دوربین‌ها حضور ندارند. سه سال است در ایران حضور دارم و با ذوب‌آهن دیدارهای زیادی انجام دادیم. در ۷ بازی به یک پیروزی هم نرسیدیم.

* ذوب آهن را نبریم پیروزی مقابل پارس ارزشی ندارد

وی افزود: می‌خواهیم این سنت بد را قطع کنیم هرچند که می‌دانیم تیم خیلی خیلی خوبی به مصاف ما می‌آید. آنها مربی‌ای دارند که بیشترین قهرمانی را در ایران کسب کرده است. می‌توانیم انتظار یک بازی سخت را داشته باشیم. از نظر شادابی بازیکنان تیم این خوش‌بینی را به من می‌دهند که عملکرد خوبی داشته باشیم. اگر ذوب‌آهن را نبریم، پیروزی برابر پارس جنوبی برایمان ارزشی ندارد. بشار رسن آماده شده است و فقط نوراللهی و مهدی طارمی در رقابت نیستند. البته بشار هنوز احساس درد می‌کند اما او رقابت با بازیکنان اصلی را دارد. از رفتار و کار بازیکنانم در تمرین راضی هستم.

سرمربی تیم پرسپولیس در ادامه اضافه کرد: همان‌طور که آقای گرشاسبی تأکید کرده و صحبت‌های خوبی با بازیکنان انجام داده ما باید راهمان را ادامه دهیم و همچنان به هدفمان فکر می‌کنیم و به دنبال این هستیم که امتیازهای خوبی را جمع کنیم تا در صدر جدول باقی بمانیم.

* استیل کار قلعه نویی با گل محمدی بسیار فرق دارد

برانکو در خصوص ۷ بازی قبلی با ذوب‌آهن و اینکه نتیجه خوبی نگرفته و در ادامه در خصوص ذوب‌آهن امیر قلعه‌نویی نیز اظهار داشت: متأسفانه این رکورد نیست بلکه ما باید سنت را بشکنیم، به‌هرحال ذوب‌آهن تیم بسیار خوبی است، طبیعی است که استیل کار امیر قلعه‌نویی با گل‌محمدی بسیار فرق دارد. ذوب‌آهن به زمان نیاز دارد که با قلعه‌نویی با سبک جدید بازی خودش را وفق دهد. بازیکنان خوبی در اختیار دارد. مهاجم برزیلی خوبی جذب کرده که می‌تواند در ادامه برای تیم‌ها مشکل‌ساز شود. من اعتقاد دارم ذوب‌آهن به زمان احتیاج دارد تا شرایطش بهتر شود.

* می‌خواهیم اتفاقات غم‌انگیز مقابل ذوب‌آهن را از یاد ببریم

وی افزود: ما باید حداکثر تمرکز را داشته باشیم. نیازی به یادآوری نیست، مرتضی تبریزی، احسان پهلوان و…. بازیکنان بسیار خوبی هستند. ذوب‌آهن تیمی خوب است که بازیکنانش مدت‌ها کنار هم بازی کرده‌اند. مظاهری مهره کلیدی در شکست‌های ما بوده و او بهترین بازیکن تیمش است. در دیداری که ما دو بر یک شکست خوردیم ۱۰ شانس گل به وجود آوردیم و مظاهری هم یک پنالتی ما را گرفت. همه این اتفاقات غم‌انگیز را در خاطر داریم و می‌خواهیم این روند را قطع کنیم.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با اینکه ذوب‌آهن در ۷ بازی اخیر تنها یک پیروزی به‌دست آورده است، اظهار داشت: همان‌طور که گفتم ذوب‌آهن تیم خوبی است اما با بدشانسی روبرو شده است. این به آن معنا نیست که ذوب‌آهن ضعیف بوده،‌ همه تیم‌ها با ۲۰۰ درصد توان به مصاف پرسپولیس می‌آیند و این در شرایطی است که ذوب‌آهن تیم بسیار خوبی است.

* طبیعی است جای مهدی طارمی هم درتیم خالی است

برانکو در مورد اینکه پرسپولیس از زمانی که ترکیب خود را از ۴-۴-۲ لوزی به خطی تغییر داد، نتوانسته موقعیت‌های زیادی ایجاد کند و با بازگشت بشار رسن آیا بار دیگر به ترکیب قبلی بازمی‌گردند، گفت: بشار هنوز به طور کامل به سلامتی نرسیده است، احمدزاده هم به طور کامل آماده نیست. ما مقابل پدیده و پارس خوب کار کردیم. پارس جم فقط یک شانس گل مقابل ما داشت و مقابل پدیده موقعیت‌های زیادی داشتیم که از آنها استفاده نکردیم. طبیعی است جای مهدی طارمی هم درتیم خالی است، باید بگویم طی دو سال اخیر او بهترین بازیکن ایران و آقای گل ایران بوده است.

* هدایتی را سه سال است می شناسم 

وی در خصوص جلسه با حسین هدایتی و اینکه هدایتی با مدیران قبلی پرسپولیس مشکلات زیادی داشت و این جلسه با او خبرساز شد، افزود: من نمی‌دانم چه مشکلی وجود دارد ولی من هدایتی را سه سال است که می‌شناسم و می‌دانم که او یک هوادار بزرگ پرسپولیس است و کمک‌های زیادی هم به فدراسیون فوتبال ایران و هم به باشگاه پرسپولیس انجام داده است. فکر نمی‌کنم اتفاق بدی افتاده باشد که با او جلسه‌ای برگزار کردم. فقط می‌دانم او یک فردی است که به باشگاه پرسپولیس کمک کرده و می‌دانم یک دلسوز بزرگ پرسپولیس است.

* کراوسی شرایط بهتری از ایران دارد

سرمربی پرسپولیس در ادامه در خصوص پیش‌بینی خود در جام جهانی و اینکه چه پیش‌بینی‌ای می‌کند نیز گفت: نمی‌شود پیش‌بینی کرد، اگر بخواهیم ایران و کرواسی را باهم مقایسه کنیم، می‌دانم که کرواسی شرایط بهتری دارد و در گروه قدرتمند ۲ قرار دارد و عملاً ممکن است با دو تیم قوی و دو تیم ضعیف روبرو شود و نمی‌شود از من هم سؤال پرسید که چه تیم‌هایی ضعیف هستند و یا بگوییم ژاپن و استرالیا ضعیف هستند. طبعاً‌ ایران در گروه سختی قرار دارد، ممکن است ایران با صربستان هم‌گروه شود، شاید هم در گروه کرواسی قرار بگیرد. برای همین هم باید منتظر باشیم و ببینیم در قرعه‌کشی چه اتفاقی خواهد افتاد.

*من از هواداران می‌خواهم به استادیوم بیایند تا باهم شادی کنیم

برانکو در خصوص حواشی اخیر دروازه‌بان پرسپولیس با هواداران و اینکه چه صحبتی با هواداران دارید که در بازی فردا دیگر این اتفاق رخ ندهد، گفت: قبل از هر چیز بیرانوند در خصوص آن اتفاق اشتباه کرده و خودش هم رسماً از هواداران عذرخواهی کرد. اما مهم‌ترین مسئله هواداران باشگاه پرسپولیس هستند که ما به داشتن این هواداران افتخار می‌کنیم، هوادارانی که بیشتر از ۵۰ سال باشگاه پرسپولیس را دنبال می‌کنند و ممکن است طی این سال‌ها نتایج متفاوتی را از تیم پرسپولیس دیده باشند اما هیچ وقت این هواداران دست از طرفداری باشگاه پرسپولیس برنداشتند. من از هواداران می‌خواهم به استادیوم بیایند تا باهم شادی کنیم، بیرانوند هم دروازه‌بان پرسپولیس و تیم ملی است اما همه باید برای منافع تیم یک دست باشیم. باید دست به‌دست هم دهیم و یک هدف را دنبال کنیم تا نتایج بهتری را کسب کنیم.

* داشتن امکانات بیشتر ربطی به قراردادم ندارد

وی  در رابطه با اینکه او داشتن امکانات بیشتر را از شروط اولیه برای تمدید قراردادش دانسته است، اظهار داشت: این مسئله ارتباطی به قراردادم ندارد. در زمانی هم که طاهری مسئولیت باشگاه را برعهده داشت، ما از صفر کارمان را شروع کردیم. در این دو سال نتایج بسیار درخشان بود و از لحاظ زیرساخت و چیزهای مهمی که یک مربی به آن نیاز دارد، شرایط بهتری را پیدا کردیم. من به‌عنوان مربی همیشه امکانات بیشتر و بهتر را می‌خواهم تا بتوانیم بهترین شرایط را برای تمرین داشته باشیم. یک شبه نمی‌توان به این هدف رسید ولی قدم‌های بزرگی در این زمینه برداشتیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه چه زمانی بحث تمدید قرارداد او نهایی می‌شود، گفت: ما صحبت‌ها را شروع کرده‌ایم، زمان سریع پیش می‌رود اما موازی با بحث تمدید خیلی مسائل دیگر را مطرح می‌کنیم تا به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *