نماینده رژیم صهیونیستی نیامد، خیال همه راحت شد/ گلایه تیم ها از فاصله دور هتل تا سالن مسابقات

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به فنلاند، مراسم وزن کشی چهار وزن اول رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان عصر دیروز به وقت محلی در تامپره فنلاند برگزار شد که نمایندگان کشورمان در اوزان ۵۰، ۶۰، ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم حریفان خود را شناختند تا از صبح امروز (ساعت ۱۱:۳۰ به وقت ایران) روی تشک بروند.

* یکی از دغدغه های مربیان تیم ملی، حضور یک نماینده از رژیم اشغالگر قدس در وزن ۶۰ کیلوگرم بود که این کشتی گیر روی باسکول نرفت تا یونس امامی، نماینده کشورمان در این وزن و مربیان کادر فنی نفسی راحت بکشند. سال گذشته عرفان آینی در وزن ۵۵ کیلوگرم که از شانس های مسلم کسب مدال بود، به علت عدم رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی از گردونه رقابت ها کنار رفته بود.

* یکی از گلایه های تیم های شرکت کننده فاصله دور محل اسکان و هتل تیم ها تا سالن مسابقات است به طوری که آنها برای انجام تمرینات و رفت و آمد به سالن مسابقات دچار مشکل می شوند و فاصله ۲۰ دقیقه ای تا این محل باعث نارضایتی آنها شده است. از سوی دیگر با وجود اختصاص اتوبوس های متعدد، اما اینکه هر زمانی که می خواهند نمی توانند به سالن بروند، باعث نارضایتی شده است.

* با وجود میزبانی این شهر کوچک از مسابقات جهانی که حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و به نوعی بعد از هلسینکی پایتخت این کشور، دومین شهر مهم فنلاند محسوب می شود، اما تبلیغات بسیار کمی برای این رقابت ها در سطح شهر شده است به طوری که بسیاری از مردم این شهر از برگزاری چنین مسابقاتی که در سطح جهانی برگزار می شود، بی اطلاع هستند.

 

* سالن برگزاری مسابقات مخصوص مسابقات دو و میدانی است و مسئولان برگزار کننده مجبور شده اند برای کوچک کردن محوطه برگزاری مسابقات و از سوی دیگر نزدیک کردن تماشاگران به تشک ها، سکوهای کاذب و متحرک نصب کنند. مسابقات روی ۴ تشک برگزار خواهد شد و به نظر می رسد نهایت ظرفیت سالن چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر باشد.

 

* تامپره شهری دانشگاهی است و به همین دلیل ایرانیان زیادی در این شهر مشغول به تحصیل هستند. تعدادی از این افراد که پیگیر زمان برگزاری مسابقات بودند تا برای تشویق نمایندگان کشورمان برنامه ریزی کنند، موفق به تهیه بلیت نشدند که البته امیدوار هستند با همکاری سفارت ایران این مشکل مرتفع شود.

* تعدادی از دانشجویان ایرانی که در فنلاند سکونت دارند به عنوان داوطلب در کنار تیم ایران حضور دارند و به نمایندگان کشورمان کمک می کنند.

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به این مسابقات به شر ح زیر است:

۵۰ کیلوگرم: علیرضا سرلک
۵۵ کیلوگرم: نادر نصری
۶۰ کیلوگرم: یونس امامی
۶۶ کیلوگرم: امیرحسین حسینی
۷۴ کیلوگرم: محمد متقی نیا
۸۴ کیلوگرم: احمد بذری قلعه
۹۶ کیلوگرم: دانیال شریعتی نیا
۱۲۰ کیلوگرم: نعیم حسن زاده

سرمربی: تقی اکبرنژاد
مربیان: محمود حسن نیا، حسن طهماسبی، مسعود مصطفی جوکار، تورج کفایی
سرپرست: پرویز عالی
مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در رده های سنی نوجوانان و جوانان: مجید ترکان

بر این اساس برنامه این رقابت ها به وقت ایران به شرح زیر است:

دوشنبه ۹ مردادماه:
ساعت ۱۸:۴۵ تا ۱۹:۱۵ : وزن کشی اوزان ۵۰ ، ۶۰ ، ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم کشتی آزاد

سه شنبه ۱۰ مردادماه:
ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و ۲۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ :مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان ۵۰ ، ۶۰ ، ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم کشتی آ زاد
ساعت ۱۸:۴۵ تا ۱۹:۱۵ :وزن کشی اوزان ۵۵ ، ۶۶ ، ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد

چهارشنبه ۱۱ مردادماه:
ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۳۰ :مسابقات مقدماتی، رده بندی و فینال اوزان ۵۵ ، ۶۶ ، ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *