دو کاراته‌کا از اردوی بزرگسالان کنار می روند/ نحوه انتخابی دوم تیم ملی امید کاراته مشخص شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، دومین مرحله انتخابی تیم ملی امید برای حضور در پیکارهای آسیایی قزاقستان در شرایطی ۲۵ فروردین در قم برگزار می شود که علاوه بر نفرات اول تا سوم مشترک و ملی پوشان سال گذشته اعزامی به رقابت‌های قاره‌ای در اندونزی، ۲۵ نفر از کاراته کاهایی که در مسابقات کشوری در مریوان مدال آور نبودند، اما مبارزات آنها به چشم کادر فنی آمد نیز به این انتخابی فرا خوانده شدند.

با اعلام اسامی دعوت شدگان، از سوی سرمربی تیم ملی نحوه برگزاری پیکارهای انتخابی روز جمعه (۲۵ فروردین ماه در قم) تشریح شد.

به گفته سیدشهرام هروی، در اولین گام ۲۵کاراته کایی که روی سکو نرفتند اما به انتخابی دعوت شدند، رودروی هم قرار می گیرند و در هر وزن یک نفر گزینش خواهد شد. در گام دوم این برگزیدگان باید با نفرات دوم و سوم مشترک مسابقات کشوری مریوان (رقابت‌های ۱۸ فروردین) دیدار کنند که در این مرحله نیز در هر وزن یک نفر جواز حضور برای انتخابی آخر روز جمعه را بدست می آورد. در این مرحله نفرات برتر دو انتخابی قبلی (هر وزن یک نفر) به مصاف قهرمانان اوزان ششگانه مسابقات کشوری مریوان و ملی پوشانی که سال گذشته به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شدند، می روند تا در نهایت در هر وزن دو نفر و یا هرسه نفر جواز حضور در اولین مرحله آماده سازی را بدست آورند تا تمرینات خود را در کنار ملی پوشان بزرگسال از دومین مرحله اردوی آماده سازی آغاز کنند.

هروی با اشاره به اینکه آیین وزن کشی با لحاظ شدن یک کیلو ارفاق انجام خواهد شد، از برگزاری دو انتخابی دیگر در رده بزرگسالان خبر داد و گفت: علاوه بر رقابت‌های گزینش رده امید، در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم بزرگسالان ابراهیم حسن بیگی و علی اصغر آسیابری با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا برنده این دیدار جواز حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی را بدست آورد.
سرمربی تیم ملی کاراته همچنین، گفت: از بین سعید علیپور، هامون درفشی پور و محمد بخش محمدلو که با نظر کادر فنی به اردو دعوت شده بودند، رقابت انتخابی برگزار می شود تا در نهایت یک نفر بتواند جواز حضور در اردوی آماده سازی تیم ملی برای رقابتهای آسیایی را بدست آورد.

اسامی دعوت شده‌هایی که در مسابقات کشوری در مریوان به روی سکو نرفتند، اما از سوی کادر فنی به مسابقات انتخابی دعوت شدند به این شرح است: 

وزن ۵۵-کیلوگرم: 
علی صفدریان از تهران 
علی سمیعیان از چهارمحال و بختیاری 
میثم جمالی پور از فارس 
حمید حسنی پور از گیلان 
سعید علی نژاد از آذربایجان غربی 
مهدی یارمحمدی از مرکزی

وزن ۶۰-کیلوگرم: 
میثم ادهمی از تهران 
عبداله ولدی از کرمانشاه 
محمدرضا بیات از مرکزی
پوریا مرادی از اصفهان 

وزن ۶۷-کیلوگرم:
مهران ابراهیمی از کردستان 
امیرحسین سهرابی از گیلان 
هاشم عبدالهی از اصفهان 
علیرضا شاه حسینی از قم 
محمد رضایی از مازندران 

وزن ۷۵- کیلوگرم: 
فرهاد بلواسی از کردستان 
میلاد بهمنی از تهران 
میلاد مدرسی از کردستان 
علی بهبود از مازندران 
حمیدرضا نجاتی از قم 
مهدی مهدیخانی از زنجان 

وزن ۸۴-کیلوگرم: 
علی ابراهیمی از آذربایجان غربی 
محمدرضا ناصر بندی از البرز
محمدجواد سهرابلو از تهران
کوروش قاسمی از کردستان 

انتهای پیام/س

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *